POZVÁNKY NA AKCE A PŘEDNÁŠKY

——————————————————————————————————————————

Ve čtvrtek dne 7. března 2024 nám v sále restaurace Na Pěkné Vyhlídce v Táboře – Čekanicích bude od 16:00 hodin přednášet PharmDr. Miloslav Hronek z Fakultní nemocnice Hradec Králové. Přednáška bude na téma Tajemství účinku medu a včel na lidské zdraví prokázané vědou. Jedna z nejlepších přednášek, týkající se vlivu včel a včelích produktů na lidský organismus, přednesená ve Včelařském vzdělávacím centru v Nasavrkách pro učitele včelařství v roce 2023.

——————————————————————————————————————————

V úterý dne 20. února 2024 od 17:00 hodin se bude v sále restaurace Na Pěkné Vyhlídce v Táboře – Čekanicích konat přednáška na téma Škůdci včel a nákazy, dále něco málo o činnosti a aktivitách svazu. Přednášet bude Martin Paleček ze ZO ČSV Jindřichův Hradec.

——————————————————————————————————————————

V úterý dne 6. února 2024 od 16:00 hodin bude v sále restaurace Na Pěkné Vyhlídce v Táboře – Čekanicích Jiří Rod ze Strakonic přednášet na téma Včelí produkty a jejich využití, praktické včelaření.

——————————————————————————————————————————

V neděli dne 26. listopadu 2023 pořádá místopředseda naší základní organizace Ladislav Nerad na svém bydlišti Balkova Lhota 15 (Truhlářství Nerad) od 9:00 hodin kurz pro začínající včelaře. Samozřejmě mohou přijít i zkušenější včelaři.

——————————————————————————————————————————

ČSV, okresní organizace Tábor pořádá v úterý 28. února 2023 od 17 hodin v restauraci Na Pěkné vyhlídce v Táboře – Čekanicích přednášku ing. Dalibora Titěry, jednatele Výzkumného ústavu včelařského, s.r.o., Dol. Tématem přednášky bude zootechnika včelstev.

——————————————————————————————————————————-

V sobotu dne 08.10.2022 se na školním statku v Měšicích od 10:00 do 16:30 uskuteční tradiční Den zemědělců, potravinářů a venkova okresu Tábor. Na něm se opětovně bude prezentovat náš včelařský spolek se svojí včelařskou výstavou. Vstupné je zdarma.

——————————————————————————————————————————-

ZO ČSV v Soběslavi pořádá dne 6. srpna 2022 zájezd se včelařskou tematikou. Cílem zájezdu jsou Rosice u Brna – pokusný včelín Kývalka. Odjezd od pomníku mistra Jana Husa v Soběslavi je v 5:30 hodin. Na Kývalku přijedeme okolo 9:00 hod. Prohlídku areálu a přednášku zajistí přítel Oldřich Veverka. Cena zájezdu na účastníka je 300 Kč. Hlaste se u přítele Rajnohy na telefonu 723 480 325. Oběd je zamluven v Rosicích u Brna – restaurace NA JEDNO; výběr bude ze tří jídel. Po obědě přejedeme do Moravského Krumlova. V Moravském Krumlově je možno si prohlédnout životní dílo Alfonze Muchy – Slovanskou epopej. Po prohlídce zámku si dáme podvečerní posezení při kávě a pivu v nějaké dobré restauraci. Zveme členy všech okolních včelařských organizací, další zájemce i rodinné příslušníky, naše zájezdy mají dlouholetou tradici a vždy se vydaří. Budeme se těšit na Vaši účast. Termín zájezdu je po včelařské sezoně a všichni si zasloužíme odměnu třeba v podobě zájezdu, který je zároveň utužením kontaktů a přátelství včelařů v našem regionu.

Za ZO ČSV Soběslav Josef Záhora, předseda, Pavel Rajnoha, kulturní referent

——————————————————————————————————————————

Zveme Vás na další kurz praktického včelaření a chovu matek k Řehořům do Chotěmic čp. 27, a to v sobotu dne 07.05.2022 od 9 hodin. Občerstvení je zajištěno. Zájemce prosíme o nahlášení účasti z důvodu zajištění množství občerstvení, a to na email zdenamixova@seznam.cz nebo na tel. č. 722 565 116.

V neděli dne 08.05.2022 od 10 hodin proběhne u Řehořů v Chotěmicích čp. 27 setkání včelařů a nevčelařů s občerstvením a ochutnávkou medu a medoviny. Také u této akce prosíme o nahlášení účasti na email zdenamixova@seznam.cz nebo na tel. č. 722 565 116.

——————————————————————————————————————————

Přednáška ing. Františka Krejčího, plánovaná na 15. února 2022 se ze zdravotních důvodů ruší. Přednáška bude se uskuteční v náhradním termínu, a to v úterý 22. března 2022.

——————————————————————————————————————————

ČSV, okresní organizace Tábor pořádá v úterý 15. února 2022 od 17 hodin v restauraci Na Pěkné vyhlídce v Táboře – Čekanicích přednášku ing. Františka Krejčího, tajemníka Českého svazu včelařů. Přednáška se bude týkat centrálního informačního systému (CIS) a racionalizace včelaření.

——————————————————————————————————————————

ČSV, okresní organizace Tábor pořádá v úterý 1. března 2022 od 17 hodin v restauraci Na Pěkné vyhlídce v Táboře – Čekanicích přednášku ing. Dalibora Titěry, jednatele Výzkumného ústavu včelařského, s.r.o., Dol. Přednáška se bude týkat včelaření a včel obecně.

——————————————————————————————————————————

ČSV, okresní organizace Tábor pořádá v úterý 15. března 2022 od 17 hodin v restauraci Na Pěkné vyhlídce v Táboře – Čekanicích přednášku MVDr. Martina Kamlera, pracovníka Výzkumného ústavu včelařského, s.r.o., Dol. Přednáška se bude týkat léčení včel a přednášející zodpoví dotazy ing. Hradila z Chotovin.